Autobus turystyczny

Autobus turystyczny to bardzo wygodny sposób na zobaczenie wszystkich najważniejszych atrakcji Bolonii. Wysiadaj i wsiadaj kiedy tylko chcesz.

Zasada działania autobusów turystyczny jest bardzo podobna w większości miast na świecie.

Autobus z otwartym wyższym pokładem zabierze nas w podróż według załączonego schematu. Co ważne, na każdym przystanku możemy wysiąść, a później wsiąść do kolejnego. Dlatego część osób wsiada do autobusu i miasto ogląda tylko z jego pokładu, a część ludzi traktuje to jako szybki sposób podjechania do najciekawszych miejsc w mieście.

Praktyczne informacje

  • autobusy kursują codziennie
  • całkowita długość podróży to 1 godzina
  • bilet jest ważny 1 dzień
  • hop on – hop off – wsiadamy oraz wysiadamy przez cały dzień ile chcemy pod warunkiem dostępności wolnych miejsc na pokładzie
  • na pokładzie dostępne darmowe WiFi
  • dostępne audioprzewodniki w 10 językach (brak języka polskiego)

Linie autobusu turystycznego

W Bolonii istnieje jedna trasa przejazdu. W tygodniu – od poniedziałku do piątku jest to czerwona linia, natomiast w weekendy, święta oraz wakacje niebieska linia. Ta druga ma po prostu zwiększoną częstotliwość – autobusy jeżdżą co ok. 30 minut.

Poniżej oficjalna broszura wraz z mapą.

Mappa-e-Orari-City-Red-Bus-SanLuca-Express-CityBo-Express-MARZO-2020-versione-ridotta

Ceny

Rodzaj biletu Cena</td?
Bilet normalny 15,00 euro
Biletulgowy (6 – 10 lat) 7,00 euro
Bilet ulgowy (0 – 5 lat) 3,00 euro

Bilet kupimy na pokładzie, w punktach informacji turystycznej Welcome Bologna oraz online. W przypadku rezerwacji online, otrzymany voucher jest w 100% mobilny, nie ma konieczności jego drukowania.

Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego z przejazdem San Luca Express do Bazyliki San Luca (ok. 10 km z centrum Bolonii).

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*