Komunikacja miejska – bilety

Komunikacja miejska to wygodna forma przemieszczania się po Bolonii. W samym mieście najwygodniejsze się autobusy, natomiast zamiejskie podróże najlepiej powierzyć lokalnym kolejom.

Komunikację publiczną obsługuje TPER (Transporto Passegeri Emilia – Romagna). Aktualny cennik biletów przedstawia się następująco:

Ceny biletów zaktualizowane na 2020 rok.
Bilety komunikacji publicznej w Bolonii Cena
Bilet jednorazowy 1,50 euro
Bilet 24 h 6,00 euro
Bilet 10 przejazdów 14,00 euro
Bilet na lotnisko AEROBUS 6,00 euro

Nie rozpisujemy biletów okresowych, gdyż z pewnością większość naszych czytelników planuje kilkudniowy wypad do Bolonii.

Bilet jednorazowy

Standardowy, pojedynczy bilet. Można na jego podstawie podróżować przez nawet 75 minut! W ramach jednego biletu możemy się przesiąść – zmienić linię. Wszystko pod warunkiem zmieszczenia się limicie 75 minut.

Bilet 24 h

Bilet jest ważny przez 24 godziny od czasu pierwszego skasowania – wymaga odbicia na kasowniku. Nie trzeba go wykorzystać tego samego dnia.

Bilet 10 przejazdowy

Obowiązuje tu taka sama zasada jak w przypadku biletu jednorazowego – pojedynczy przejazd nie może trwać dłużej niż 75 minut, ale możemy w tym czasie korzystać z wielu linii – przesiadek. Jak widać po cenie, oszczędność zaledwie 1 euro, ale bilet ma jeszcze jedną ważną funkcję – może z tego biletu korzystać większa liczba osób. Warunkiem jest, aby osoby jechały razem, należy skasować bilet tyle razy, z iloma osobami podróżujemy. Maksymalna liczba takich osób to 7. Odstęp miedzy kasowaniem biletów nie może wynieść więcej niż 3 minuty.

Bilet lotniskowy – Aerobus

Bilet na połączenie specjalnym autobusem – AEROBUS, który wykonuje regularne, niezwykle częste kursy na lotnisko w Bolonii. Cena jest jednak dość wysoka. Więcej przeczytacie we wpisie Dojazd z lotniska w Bolonii do miasta.

Bolonia to często baza wypadowa dla osób planujących zwiedzać Florencję czy wypoczywać na plażach w okolicach w Riminii. Tu polecamy skorzystanie z pociągów – tanie, bardzo wygodne, punktualne. W przypadku wcześniejszej rezerwacji na stronie internetowej Trenitalia możemy złapać bardzo niskiej ceny przejazdów.

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*