Piazza Maggiore

Piazza Maggiore

Piazza Maggiore to historyczne centrum Bolonii i główny plac miasta. To tu znajdziemy fontannę Neptuna a także główną świątynię miasta – bazylikę San Petronio.

Tą część miasta zwiedza się znakomicie. W Bolonii nie ma takich tłumów jak chociażby we Florencji czy w nadmorskich kurortach. Dodatkowo ścisłe centrum jest wyłączone z ruchu samochodowego. Dzięki temu mamy pełen komfort w poruszaniu się oraz delektowaniu znajdującymi się tutaj obiektami.

Piazza Maggiore

Warto to właśnie tutaj warto rozpocząć zwiedzanie zwłaszcza w sezonie letnim. Piazza Maggiore i sąsiadujący Piazza del Nettuno znajdują się na otwartej przestrzeni. Godziny południowe można dzięki temu poświęcić na na spacer słynnymi bolońskimi podcieniami nie wystawiając się specjalnie na działanie promieni słonecznych.

Piazza Maggiore

Jak na główną część miasta przystało, plac jest miejscem centralnych urzędów Bolonii. To tu również obchodzone są lokalne święta czy demonstracje.

Na przeciw budynku władzy świeckiej – Palazzo del Podesta, znajduje się charakterystyczna bazylika św. Petroniusza. Świątynia gotycka jest najchętniej odwiedzaną przez wiernych w Bolonii.

Bazylikę św. Petroniusza możemy zwiedzać w godzinach 9:00 – 12:00 oraz 15:00 – 18:00.

Piazza Maggiore
Bazylika św. Petroniusza
Piazza Maggiore
Fontanna di Nettuno
Piazza Maggiore
Fontanna di Nettuno
Piazza Maggiore

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*