Rimini

Rimini jest niezwykle popularnym kurortem wschodniego wybrzeża z pięknymi, piaszczystymi plażami. Z Bolonii to zaledwie 1h 30 minut pociągiem!

Podczas pobytu w Bolonii jeden dzień poświęciliśmy na wyjazdu do słynnego Rimini. Polecamy przede wszystkim pociąg. Czas przejazdu jest taki sam lub krótszy niż samochodem, a bilety są w bardzo dobrych cenach.

Aktualizacja na rok 2020
Cena bezpośredniego przejazdu pociągiem regionalnym to 9,85 euro.

Rimini – miasto

Z głównego dworca kolejowego do plaży mamy niecały kilometr – kilka minut spacerem. My jednak na początku zapuściliśmy się w głąb miasta, bo Rimini to również kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Rimini
Rimini

Najbardziej polecamy oczywiście starą część miasta, czyli San Giuliano. Samo kręcenie się po okolicznych uliczkach jest nie lada frajdą. Jest to całkowicie inne miejsce od pozostałej, typowo turystycznej części.

Rimini – plaże

Plaże w Rimini należą do pięknych i niesamowicie szerokich. Bardzo długie, piaszczyste i łagodne wejście do morza powoduje, że jest to raj dla osób lubiących brodzić w wodzie czy dla małych dzieci. Woda przy brzegu jest w sezonie niesamowicie ciepła.

Co ważne, zdecydowana większość pasma plażowego w Rimini jest płatna. Można oczywiście spacerować, ale rozłożenie się na plaży będzie płatne. Ma to jednak swoje plusy – plaże są niesamowicie czyste i zadbane, posiadają toalety i przebieralnie. Zdarzają się baseny dla dzieci oraz place zabaw czy zjeżdżalnie.

Plaża w Rimini
Plaża w Rimini

Płacąc raz, do dyspozycji mamy wybrane leżaki przez cały dzień. My dla naszej trójki zarezerwowaliśmy dla leżaki i parasol, a sam parasol miał specjalny schowek amykany na klucz, w którym mogliśmy schować portfele czy telefony.

Oczywiście na tych plażach znajdują się ratownicy oraz bary.

Zresztą, w sezonie letnim nie ma możliwości swobodnego wypoczynku bez parasola!

Rimini – rozrywka

Rimini to oczywiście jeden z najbardziej popularnych kurortów na włoskim wybrzeżu, więc życie nocne toczy się tutaj do białego rana. Jeśli jednak szukamy atrakcji w postaci parków wodnych, to polecamy Fiabilandię (założony w 1965 roku!), oraz najbardziej aktualnie popularną Mirabilandię znajdującą się w okolicach Rawenny.

Rimini
Rimini
Rimini

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*