Dojazd z lotniska do miasta

Lotnisko w Bolonii położone bardzo blisko centrum miasta, gdyż znajduje się w okolicach obwodnicy stolicy regionu Emilia Romania.

Podstawowym środkiem transportu na lotnisku jest Aerobus. Jego zaletą jest to, że wyrusza spod lotniska i dojeżdża np. do głównego dworca kolejowego w Bolonii. Sporą zaleta jest oczywiście częstotliwość kursowania – co 11 minut, więc nawet jeśli ucieknie nam spod nosa, niedługo czekamy na kolejny. Wygoda jednak kosztuje – aktualny koszt biletu jednostronnego to 6 euro! Dzieci do metra wysokości podróżują bezpłatnie.

Bilety kupimy w automatach znajdujących się na lotnisku, punktach sprzedaży biletów TPER, a także na stronie internetowej:

Oczywiście na pokładach Aerobusa nie funkcjonują żadne inne miejskie bilety. Bilet Aerobusa możemy jednak łączyć z komunikacją publiczną. Od chwili skasowania go w Aerobusie mamy 75 minut na skończenie podróży. Możemy w tym czasie przesiąść się na dowolny autobus w Bolonii.

Z racji cen na Aerobusa, przy kilkuosobowej grupie taniej może nas wynieść kurs taksówką. Z pewnością szybciej i konkretnie do celu. Warto przy większej liczbie osób szukać oczywiście taksówek – busów, gdyż koszt jednostkowy może nam wynieść naprawdę niewiele.

Z racji tego, że na lotnisko Marconi w Bolonii latają tani przewoźnicy – Ryanair czy Wizz Air, sporo pasażerów szuka najtańszego środka komunikacji, jakim jest komunikacja publiczna. Aby z niej skorzystać należy przejść piechotą na najbliższy przystanek – zajmuje to ok. 15 minut 🙂 Wcześniej kupujemy bilet (będzie taniej) w Carrefour, który znajduje się na lotnisku! My kupiliśmy bilet 10 – przejazdowy za 14,00 euro / osoba – są dostępne w sklepie, ale również w sprzedaży bilety jednoprzejazdowe za 1,50 euro. Więcej o biletach we wpisie Komunikacja Miejska – Bilety. Przystanek BIRRA pojawia się oczywiście na wszystkich portalach o tanim podróżowaniu, więc napisano o nim chyba wszystko 🙂 Znajduje się po prostu w dzielnicy mieszkalnej, która znajduje się najbliżej lotniska.

Bolonia lotnisko - Carrefour
Przystanek Birra - Bolonia

Droga jak widać ciekawa, bo wiedzie wzdłuż drogi. Fragmenty pokonujemy naprawdę wąskimi chodnikami, ale daliśmy radę przejść z dzieckiem. Na przystanku spotkaliśmy kilkunastu Polaków, którzy również przylecieli z nami Wizz Airem.

Na przystanku Birra wybraliśmy autobus numer 81, który kursuje centralnie do centrum miasta – Dworzec Główny.

Czasami pojawia się dyskusja w internecie o strefach na przystanku Birra – część pisze, że jest to druga strefa, gdzie trzeba kupić droższy bilet, inni, że już pierwsza. Wszyscy spotkani na przystanku turyści podróżowali na tradycyjnych, jednorazowych biletach.

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*